Pasūti tūlīt:

Kā saglabāt eglīti zaļu pēc iespējas ilgāk?

Lai egle nostāvētu pēc iespējas ilgāk, apakšējo daļu iesaka atbrīvot no mizas un sašķelt stumbru griezuma vietā, lai koks labi iesūktu mitrumu. Daži cilvēki ieliek koku vannā, piepildītā ar pavēsu ūdeni, kur eglīte peldas no vienas dienas līdz pat nedēļai. Daži vienkārši ieliek spainī ar speciālu sastāvu. Var ierobežoties ar ūdens spaini ar četrām karotēm glicerīna. Var pievienot aspirīna tableti un karoti cukura. Aspirīns ir antiseptiska viela, bet cukurs baro koku. Šķīdumam iztvaikojot, pielejiet nedaudz ūdeni. Var nopirkt speciālu mēslojumu skujkokiem.

Egles mūžu palīdz pagarināt arī šķīdums no citronskābes, 1 tējkarotes želatīna un 1 ēdamkarotes sasmalcināta krīta. Vai arī ūdenī atšķaida vienu aspirīna tableti, 1 ēdamkaroti sāls un 1 ēdamkaroti cukura. Var atšķaidīt spainī tējkaroti dārzeņu mēslojuma. Pastāvīgā vietā egli noliek spainī ar vienu no šiem šķīdumiem.

Lai piešķirtu kokam stabilitāti, stumbru piestiprina ar savilcēju un parastu virvju palīdzību. Ja jūs tomēr dodat priekšroku speciālam balstam, piemēram, egles krustam, tad ir ieteicams, pirms tam paturot egli diennakti vienā no augstāk minētajiem šķīdumiem, sadalīt stumbru divās daļās uz kādiem 10cm un ielikt tajā frotē dvieļa gabalu vai vilnas lupatu, bagātīgi piesūcinātu ar to pašu šķīdumu. Augšā ietiniet stumbru vecā vilnas šallē, piesūcinātā ar šķīdumu. Un sekojiet, lai šalle vienmēr būtu mitra. Apkopjiet egli kā dzīvu būtni. Jo tā taču ir spilgtākā viešņa jūsu Jaungada svētkos. Ja jūs gribat, lai egle stāvētu ilgi, nelieciet to tuvu radiatoram, citādi tā ātri zaudēs savas adatiņas.